IZDVAJAMO

Aner Musić iz Srebrenika osvojio treće mjesto na Rijasetu

Na XX finalnom takmičenju na nivou Rijaseta iz testa općeg znanja za mlađi uzrast predstavnik muftijstva Tuzlanskog Aner Musić, džemat Ćehaje, Medžlis IZ-e Srebrenik, osvojio treće mjesto.

Dana 14. maja 2017. godine na Fakultetu islamskih nauka, u organizaciji Uprave za vjerska pitanja, održano je dvadeseto po redu državno mektebsko takmičenje iz četiri kategorije: učenje Kur'ana za mlađi uzrast učenika, za stariji i takmičenje iz općeg znanja mlađi i stariji uzrast. Aner Musić je, nakon što je najuspješnije uradio test na takmičenju na nivou medžlisa Srebrenik za mlađi uzrast, te na nivou muftijstva, predstavljao je muftijstvo Tuzlansko na državnom takmičenju, na nivou Rijaseta. Nakon završenog takmičenja Aner je osvojio treće mjesto u kategoriji test mlađi uzrast..

Aner Musić je sin Mirsada i Admire, rođen 2007. godine. Aner je učenik četvrtog razreda Prve O.Š. Srebrenik i polaznik mekteba džemata Čehaje, Medžlis IZ-e Srebrenik, a njegov muallim je Jasmin ef. Begunić. ovo je Aneru prvo takmičenje.

Uz Anera na nivou Rijaseta muftijstvo Tuzlansko predstavljali su kandidati iz Medžlisa Bijeljina, Gradačac i Kalesija, u ukopnom skoru zauzeli su četvrto mjesto.

Molimo Allaha da nagradi Anera za njegov trud i zalaganje, njegovim roditeljima podari svako dobro, kao i njegovom muallimu Jasmin-ef. koji je sebe ugradio u historiju mektepskog takmičenja. Amin!